Haberi Paylaş

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ikinci gün sonuçları belli oldu

661. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde bugün Edrine Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu’nun katılımları ile yapılan kura çekiminin ardından başpehlivanların ve başaltı pehlivanların er meydanına çıkmasıyla heyecan doruklara ulaştı. Gün boyu kıran kıran kırana geçen müsabakalar izleyenleri hayran bırakırken, tahminleri boşa çıkardı. 661. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde bugün yapılan eleme müsabakalarının ardından başpehlivanlarda final için mücadeleye devam edecek 8 pehlivan belli oldu.

Son 8 turunda 2 altın kemerli sporcu

Gün boyu güreş severlerin hop oturup hop kalktığı müsabakaların ardından son 8 turuna kalan başpehlivanlar belli oldu. Süprizlere sahne olan eleme müsabakalarında son iki yılın altın kemerli başpehlivanı Ali Gürbüz yenilerek ebedi altın kemer fırsatını bir kez daha kaçırdı. Ali Gürbüz gibi finallerde görmeye alışık olduğumuz ve Kırkpınar’ın favorileri arasında gözüken İsmail Koç, Recep Kara, Orhan Okulu gibi efsane isimler genç başpehlivanlara karşı galip gelemedi.

Başpehlivanlık Güreşlerinde son 8’e kalan isimler şunlar:

Başpehlivanlık güreşlerinde İsmail Balaban, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Tanju Gemici, Mustafa Taş, Cengizhan Şimşek, Ertuğrul Dağdeviren ve Hüseyin Gümüşalan’dan oluşan son sekiz isim rakiplerini belirlemek için kura çekimi yaptıktan sonra altın kemer şansının devam etmesi için er meydanına çıkacak.

Başaltı’da son 16’ya kalan isimler 

Mustafa Doğan Özkaya

Abdülrefik Öner

Ali İhsan Batmaz

Enes Doğan

Yunus Emre Yaman

Gürkan Balcı

Mustafa Arslan

Hüseyin Kalaycı

Yıldıray Pala

Mevlüt Köken

Davut Cansev

Osman Kan

Serdar Yıldırım

Serhat Elvan

Emre Gürbüz

Abdülhamit Altun