Haberi Paylaş

Başkan Şeref Eroğlu,’’ Sporcularımız Kürsüye Alıştı!
Romanya’da düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan Kadın, Grekoromen ve Serbest Stil Erkek Milli takımlarımız tarihi başarılara imza attı, toplam 15 madalya kazandı.
Başkent Bükreş’te 29 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen U17 Avrupa Şampiyonası’nda mindere çıkan Kadın Milli Takımımız 1 altın, 5 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı. Kadın sporcularımız 159 puan toplayarak Avrupa 2.si oldu. Serbest Erkek Milli takımımız da turnuvaya damga vurdu. 2 altın, 1 gümüş ve 2 de bronz madalya kazanan serbest güreşçilerimiz, 136 puan toplayarak Avrupa 2.si oldu. Grekoromen Stil Erkek Milli Takımımız ise 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 3 madalya kazanarak şampiyonayı 102 puan ile 4. olarak tamamladı.
SPORCULARIMIZ KÜRSÜYE ALIŞTI!
Genç sporcuları performanslarından dolayı kutlayan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, “Son derece yetenekli bir nesil geliyor. Biz de yönetim olarak en büyük önemi altyapıya verme gayretindeyiz. Çünkü onlar geleceğimiz. Şu ana kadar gösterdikleri üstün performanslar ile geleceğe umutla bakıyoruz” dedi. Başkan Eroğlu, şunları söyledi:
“Kadınlarımız artık her yaş kategorisinde bütün uluslararası organizasyonlarda büyük tarih yazıyorlar. Erkeklerde zirveye adım adım ilerliyoruz. Artık sporcularımız kürsüye iyice alıştı, bundan dolayı çok mutluyuz. Önce Dünya Şampiyonası, ardından da olimpiyatlarda başarılarımızın artarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Bunun için bütün birimler el ele verdik, fedakarca çalışıyoruz.”

U17 Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanan sporcularımız:
KADIN MİLLİ TAKIM
57 kg – Tuba Demir (Altın)
40 kg – Yağmur Karabacak (Gümüş)
53 kg – Sevim Akbaş (Gümüş)
61 kg – İlayda Cin (Gümüş)
65 kg – Duygu Gen (Gümüş)
69 kg – Ayşe Erkan (Gümüş)
49 kg – Şevval Çayır (Bronz)

GREKOROMEN MİLLİ TAKIM
71 kg – İbrahim Özdemir (Altın)
110 kg – Cemal Yusuf Bakır (Gümüş)
55 kg – Halil Çınar (Bronz)

SERBEST MİLLİ TAKIM
60 kg – Abdullah Toprak (Altın)
92 kg – İbrahim Benekli (Altın)
110 kg – Taha Yakup Temel (Gümüş)
51 kg – Mustafa Karabuğa (Bronz)
65 kg – Fatih Acar (Bronz)

📷 : @unitedwordwrestling