Haberi Paylaş

Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri’ni Nedim Gürel kazandı

14. Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde rakibi İsmail Balaban’ı yenen Nedim Gürel başpehlivan oldu.

İzmit Atletizm Pisti’nde, Kocaelili eski Avrupa ve Dünya Şampiyonu Ömer Arslantaş onuruna düzenlenen organizasyonda, 14 kategoride 962 güreşçi er meydanına çıktı. Organizasyonu Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkan Ahmet Taşçı, Kocaeli Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve çok sayıda sporsever takip etti.

Başpehlivanlık final müsabakasında Nedim Gürel ile İsmail Balaban karşılaştı. Final müsabakasında rakibi yenerek Nedim Gürel altın kemerin sahibi oldu. Başaltında ise finalde Seçkin Duman’ı yenen Emirhan Ergin birinci oldu.

Kırkpınar’ın provası’nda birçok güreşçi kıyasıya yarıştı

“Kırkpınar’ın provası” olarak adlandırılan Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşlerinde, büyük ortada Kemal Kıyı, küçük orta büyük boyda Kerem Kahya, küçük orta küçük boyda Yunus Emre Uzuner, deste büyük boyda Rıza Durmuş, deste orta boyda Ramazan Yıldız Cilenker, deste küçük boyda Caner Baysal, ayak boyunda İlker Gönültaş, tozkoparanda Beytullah Sarı, teşvik 2’de Serhat Abay, teşvik 1’de Cemal Yiğit Purcu, minik 2’de Aydıncan Gümüşdağ ve minik 1’de Arda Bozkurt birinciliği elde eden isimler oldu.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takdim etti. Kupa ve Madalya seremonisinin ardından Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın karşılıklı olarak plaket hediye etti.