Haberi Paylaş

Geleneksel Kumluca Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivan Yusuf Can Zeybek
6 Mayısta başlayan, son saniyesine kadar yoğun ilgiyle takip edilen Geleneksel Kumluca Yağlı Güreşlerlerinin finalinde Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek karşılaştı.
Geleneksel Kumluca Yağlı Güreşlerini Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Geleneksel Kumluca Güreşleri Ağası Niyazi Çiftçi ve bir çok sporsever takip etti.
Kürsünün en tepesinde Yusuf Can Zeybek
Geleneksel Kumluca Yağlı Güreşlerinin finalinde Ali Gürbüz ve Yusuf Can Zeybek karşılaştı. Uzun süren mücadelenin ardından Yusuf Can Zeybek altın kemere ulaşırken Ali Gürbüz ikinci, Mustafa Taş ve Cengizhan Şimşek üçüncü olarak kürsüdeki yer aldılar.

İhale yine Niyazi Çiftçi’de
23.sü düzenlenen ve yoğun ilgiye sebep olan Geleneksel Kumluca Yağlı Güreşlerinde ağalık ihalesi Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri tarzında yapıldı. 3 senedir üst üste ihaleyi kazanarak Kumluca Güreşlerine ağalık yapan Niyazi Çiftçi 707 bin Türk Lirası teklifi ile tekrar ünvanını korumayı başardı