Haberi Paylaş

U23 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye, grekoromen stilde Avrupa ikincisi oldu
Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde düzenlenen U23 Avrupa Güreş Şampiyonasında grekoromen stilde mindere çıkan Türk sporcular, turnuvayı 7 madalya ile tamamladı ve Avrupa ikincisi oldu.
27 ülkeden sporcunun katıldığı şampiyonada Türk milli takımı, grekoromende 10 sporcu ile mücadele etti. Ay-yıldızlı millilerimiz 1 altın, 3 gümüş ve 3 de bronz madalya kazandı ve 156 puan toplayarak Avrupa ikincisi oldu. 4 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile 183 puan toplayan Gürcistan Avrupa şampiyonu olurken, 2 altın, 1 gümüş ve 2 de bronz madalya alan Azerbaycan da 102 puanla turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.
Ülkemize madalya kazandıran sporcularımız şu isimlerden oluştu:
Altın Madalya: 55 Kg Emre Mutlu
Gümüş Madalya: 67 Kg Kadir Kamal, 72 Kg Abdullah Toprak ve 130 Kg Fatih Bozkurt
Bronz Madalya: 97 Kg Mustafa Olgun, 77 Kg Abdurrahman Kalkan ve 63 Kg Mustafa Safa Yıldırım
Öte yandan 60 kg’da Mükremin Aktaş Avrupa beşincisi, 82 kg’da mindere çıkan Samet Yaldıran ve 87 kg’da Muhitdin Sarıçiçek de Avrupa yedincisi oldu.

SIRADA KADIN VE ERKEKLER SERBEST STİL MAÇLARI VAR
Yeni yönetim olarak ilk yurt dışı organizasyonuna katıldıklarına dikkat çeken Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, “U23 Avrupa Güreş Şampiyonasına grekoromen stilde 10 sporcu ile katılıp 7 madalya kazandık, hepsini yürekten kutluyorum. Aslında çok şanssız finaller kaçırdık. Ama geleceğimizin A Milli takım iskeletini oluşturacak olan çocuklarımızın performanslarını takdir ediyorum. Gelecek adına bu gençlerimiz bizi umutlandırdı, heyecanlandırdı. Ata sporumuz güreşin geleceği çok parlak. Hepsini alınlarından öpüyorum. Bu gençleri izlemeye devam edin” diye konuştu.
Başkan Eroğlu, “Sırada serbest stilde kızlarımız ve erkeklerimiz mindere çıkacak, hedefimiz bu şampiyonayı rekor madalyalarla kapatmak” dedi.