Haberi Paylaş

MUHAMMED HAMZA BAKIR DÜNYA ŞAMPİYONU

Rusya’nın Ufa kentinde düzenlenen Dünya Gençler Güreş Şampiyonasında Grekoromen Stilde ağır sıklette Muhammed Hamza BAKIR finalde Azerbaycanlı Sarkhan MAMMADOV’u yenerek Dünya Şampiyonu oldu.
Son Avrupa Şampiyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreşçisi, Avrupa 2.si Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Bakırın oğlu
130 Kg Muhammed Hamza BAKIR Kırgız Erlan Manatbekov’u ve Ermeni rakibi Razmik Kurdyan’ı (8-0) sayı tuşuyla Rus rakibi Armen Chokoliyan’ı da (4-0) yenerek geldiği finalde Altın madalya için Dünya 2.si Sarkhan MAMMADOV ile karşılaştı. Rakibini daha önce Yıldızlar Dünya Şampiyonasında yine finalde yenen Güreşçimiz minderden 3-1 galip ayrılarak dünya Şampiyonu oldu.
Böylece Muhammed Hamza BAKIR Yıldızlar Avrupa ve Dünya Şampiyonluğundan sonra Gençlerde dünya şampiyonu oldu. Güreşçimiz Bu yıl Dortmund’da Avrupa Şampiyonu olmuştu.

TANSEL CAN ÖRTÜCÜ BRONZ MADALYA KAZANDI
Çorum Belediyesi Spor Kulübü Güreşçisi 87 kg Tansel Can ÖRTÜCÜ Macar Patrik MEZEI’yi (4-1) ve Kırgız Abdurrahmanov’u (9-0) yendi. Repesajdan gelen Özbek rakibi Shakhryar Juraboev ile Bronz Madalya için karşılaştı. Rakibini (5-3) yenerek Bronz madalya kazandı.
63 kg İsmail ORUÇOĞLU- Repesajda Fransız rakibi Yannis Nifri ‘yi (4-4)’den yendi. Bronz Madalya için karşılaştığı İsveçli Niklas OEHLEN’e yenildi Dünya 5.cisi oldu
Repesaj müsabakalarında 55 kg Adem Burak UZUN Azerbaycanlı rakibi Elmir Aliyev’e 4-1 öndeyken son dakikada aldığı ihtar ile verdiği puanlarla maçı (6-4) kaybetti.
77 kg Yüksel SARIÇİÇEK de Repesajda Gürcü rakibi Giorgi Shpetisvili’ye yenildi.