Haberi Paylaş

SELVİ İLYASOĞLU FİNALDE

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam etmekte olan Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası Kadınlarda Selvi İlyasoğlu tüm rakiplerini yenerek finale yükseldi. Ülkemizi 57 kg’da temsil eden Selvi İlyasoğlu ABD’li Marina COSME’yi (6-0) çeyrek finalde Moğol rakibi Byambasuren’i (4-3) yarı finalde de Avrupa 2.si Rus rakibi Angelina Pervukhina’yı (5-2) yendi. Güreşçimiz finalde İsveçli Tindra Olivie DALMYR ile mücadele edecek. Bu yılın Avrupa 2.si Güreşçimiz 49 kg Sevim AKBAŞ Macar Laura FATH’ (8-6) çeyrek finalde Rus rakibi Violetta Bırıukova’yı (9-6) yendi. Sevim Akbaş yarı finalde Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Maria YEFREMOVA’a yenildi. Sporcumuz Bronz Madalya için repesajdan gelecek Azerbaycanlı Nergiz Samadova/ Polonyalı Viktorya Kamela galibiyle karşılaşacak.
65 kg Duygu GEN- ABD’li Grace STEM’i (6-6)’dan son puanla yendi Çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Macar Eniko ELEKES’e yenildi. Macar Elekes finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Kazak Arina İsmailova ile karşılaşacak.
43 kg Edanur ERSOY çeyrek finalde Belarus rakibi Valerya Mikitsich’e (3-0) yenildi Belarus güreşçi finale yükseldiğinden güreşçimiz Bronz Madalya maçında Macar rakibi Liliana Kapuvari ile karşılaşacak.
73 kg Bükrenaz SERT – Belarus Kseniya Patapovich’e yenildi Belarus finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Bulgar Vanesa Georgieva ile karşılaşacak.

RIFAT EREN GIDAK ALTIN BARIŞ ÜNSAL BRONZ MADALYA İÇİN MİNDERDE
Yıldızlar Dünya Şampiyonasında bugün akşam seansında
Serbest Stilde
92 kg Rıfat Eren GIDAK Rus rakibi Zhorik DZHIOEV ile Altın Madalya için güreşecek.
60 kg Barış ÜNSAL ise Bronz Madalya için Macar rakibi Gabor GOMBOS ile karşılaşacak.
Müsabakaları Unitedworldwrestling.com Sitesinde CANLI olarak izleyebilirsiniz